תחום רפואת ספורט הינו תחום חדש המשתייך לרפואה המודרנית ועוסק במגוון התחומים הנוגעים לפעילות ספורטיבית מהרמה הבסיסית ביותר ועד ספורטאי מקצוען. רפואת הספורט דוגלת בכך שביכולת הפעילות הגופנית להשפיע, באופן חיובי, על מחלות רבות ועל מניעתן.

תחומים רבים הנכללים ברפואה המודרנית מקשורים, ברפואת הספורט, אל הפעילות הספורטיבית. כגון: רפואת ילדים, תזונה, עיסוי, פיזותרפיה ועוד רבים.

אז למי מתאימה רפואת הספורט ומי עוסק בה, במאמר הבא

רפואת ספורט- קהל היעד

בעבר, רפואת הספורט הייתה לספורטאים מצטיינים בלבד, ובחלוף השנים, הפכה להיות מנת חלקם של כל מי שעוסק בפעילות גופנית מכל סוג שהיא ובכל רמה שהיא.

אנשים הסובלים ממחלות ממושכות כגון סכרת, לחץ דם, דלקות מפרקים ועוד', עשויים למצוא ברפואת הספורט דרך טיפולית יעילה, שכן קהל היעד הנוסף שלה הינו מניעה של מחלות ממושכות והטיפול בהם.

יתר על כן, רפואת הספורט לוקחת בחשבון את המצב הגופני של האדם המתאמן ולפיו, מתאימה לו באופן אישי תכנית אימונים אישית.

התאמה של תכנית אימונים אישית היא נכס יקר במיוחד, שכן אף אחד מאיתנו אינו אוהב למצוא את עצמו עם נזקים שונים הקשורים בספורט שאינו מותאם או אף חוסר תוצאות טובות בתקופת חיטוב, למשל.

העוסקים ברפואת הספורט

רופאים ומטפלים מתחומיה המגוונים של הרפואה ומהתחומים הפרה-רפואיים הינם העוסקים ברפואת הספורט. רופא ספורט הוא בעצם רופא רגיל, לכל דבר, כגון רופא משפחה, כללי, פנימי שעבר הכשרה ספציפית ברפואת ספורט. 

אורתופד ברפואת ספורט

אורתופד כזה רשאי לטפל בפציעות הנגרמות בעקבות אימון ספורטיבי או בשל תקלה מסוימת   שהתחוללה במהלך האימון. הוא נדרש להבין בצורה רחבה את מנגנוני הפגיעות בספורט, הליכים ניתוחיים מסוימים אצל ספורטאים ובפרט השבת יכולת המטופל לבצע פעילות ספורטיבית בצורה מהירה מהירה.

הוא נדרש לעבור הכשרה האורכת כשנה עד שנתיים, מלבד התמחותם הרגילה.

ד"ר דניאל וייס למשל, הוא אורתופד מומחה העוסק במגוון תחומים, כאשר אחד מהם הינו תחום הפציעות הנגרמות מביצוע פעילות גופנית. אם אתם מחפשים מטפל מקצועי, מהימן, מסור ובעל שפע של לקוחות מרוצים- ד"ר דניאל וייס הוא הכתובת שלכם.

פיזיותרפיסט ברפואת ספורט

גם פיזיותרפיסט ספורט מטפל באופן עוצמתי ואישי בכל הקשור להשבת יכולת המטופל לביצוע פעילות גופנית, אצל כלל סוגי הספורטאים, מהחובבנים המבצעים ספורט ברמה הבסיסית ועד המצטיינים.

שטחי הטיפול שלו:

-הוא רשאי לתת טיפול בשטח, באופן ראשוני ומהיר

-הוא יכול לבצע טיפול משקם למטופלים לאחר פגיעות או ניתוחים בעקבות פעילות ספורטיבית. 

צילום:freepik

Related Posts